fbpx

Miks reisida üksi, kui reisile võib kaasa võtta ka sõprade pere? Seltsis on ikka segasem! Mitme sõiduautoga reisimise asemel võib mõttekamaks osutuda väikebussi rentimine. Selliselt on kogu reisiseltskond koos ja ei pea muretsema, kus või millal uuesti kohtuda. Ka laste jaoks on pikad sõidusutsakad huvitavamad, kui nad saavad omavahel juttu ajada või mängida. Täiskasvanute jaoks on aga eeliseks juhikohustuse jagamine ning hea võimalus jooksu pealt reisiplaanidesse muudatusi teha.

1. Päev – Baltimaad (päeva kilometraaž 467km)

Täiskasvanutega reisides võib küll ühe raksuga Poolani välja uhada, ent lastega on see natuke keerulisem. Üks peatus nii Lätis kui Leedus teeb sõidu palju toredamaks. Esimeseks pikemaks peatuskohaks sobib Sigulda. Gutmani koobas ja köisraudtee on perfektseks kohaks, kus teha jalasirutuspaus ning lisaks ka lõunasööki nautida. Järgmine jalasirutuspeatus on Leedus – Ristimägi ning öömaja võiks valida kuskil Ristimäe ja Kaunase vahel, kui on selgem, kuhu ühe päevaga välja jõuate.

2. päev – tutvumine Poolaga (478km)

Rahulikult läbi Leedu Poola poole kulgedes võib esimene pikem peatus olla Suwalki veekeskuses. Pole lapsi, kellele selles keskuses lõbutsemine ei meeldiks. Kui tahta kultuurisemat lähenemist, võib jätkata Varssavi poole ja öö seal veeta. Seal on ka imeline Varssavi loomaaed. Mitte liiga suur ega liiga väike, olemas on ka tore lastemänguväljak ning muidugi hästi eksponeeritud loomad. Halva ilmaga päeval on alternatiiviks Koperniku teaduskeskus või Varssavi ülestõusu muuseum. Kes aga juba Varssaviga piisavalt tutvunud, võib võtta suuna edasi Saksamaa poole ja ööbida näiteks Ostróda nimelises linnakeses.

3. päev – tee Saksamaale (485km)

Ühe jutiga sõites kulub Ostódast Berliini jõudmiseks kõigest seitse tundi, kuid jutti sõitmine pole sugugi lõbus. Poola linn Poznan jääb põhimõtteliselt poole tee peale. Värskenduseks ja aktiivseks tegutsemiseks sobib Poola suurim veekeskus Termy Maltanskie oma liumägede ja saunamaailmaga. Mida teha aga siis kui veemõnud ei kutsu? Näiteks pulgakommide valmistamine BonBon kohvikus, jalutuskäik vanalinnas, kelgu- või tuubisõit Malta Ski’s või sõit Maltanka miniraudteel. Õhtuks võiks igal juhul Saksamaale öömajale jõuda ja kohe piiri peal on Frankfurt Oderi ääres.

4. päev – Saksamaa pealinn Berliin (422km)

Hommikul varakult alustades jõuab Berliini pooleteise tunniga. Arvestades sellega, kui palju on Berliinis erinevaid rohealasid, võiks kindlasti plaani võtta pikniku ühes Berliini paljudest parkidest. Populaarseteks kohtadeks on jõeäärsed rohealad ning muruplats Reichstagi ees. Pärast hommikust kõhutäidet ootab Potzdamer Platzi lähedal asuv LEGO avastuskeskus, kus jätkub tegevust ja avastamist nii väiksematele kui suurematele. Ja muidugi Fassbender & Rausch, mis on enda sõnade järgi maailma suurim šokolaadipood. Õhtul peaks aga suuna võtma Hannoveri poole. Hannoverist põhja poole jääb Serengeti Park Hodenhagen kus võib päeva lõpetada ja valida huvitavate ööbimisvõimaluste vahelt: savann, džungel või luksuslik telk? Võrratu elamus kõikidele!

5. päev – Serengeti Park Hodenhagen (76km)

Eelmise päeva pikk sõit tähendab seda, et hommikul saab rahulikult üles ärgata ning asuda avastama imelist Serengati parki. Killuke Aafrikat Euroopas! 10km pikkune safari annab ainulaadse võimaluse näha lähedalt kaelkirjakuid, sebrasid, valgeid tiigreid, ninasarvikuid ja paljusid teisi loomi. Päevale saab punkti panna kõrgseiklusradade ja mänguväljakutega. Ja õhtu kätte jõudes on aeg suunduda Bremeni poole.

6. päev – muinasjuttudest tuttav Bremen

Bremeni staariks on igal juhul Bürgerpark, kus on rohkelt eri tegevusi just perekondade jaoks. Mänguväljak, mini loomaaed, minigolf ja aerupaadi rentimise võimalus. Kultuurne lähenemine ehk nukuteater „Mensch, Puppe!“, mis sobib ka siis, kui saksa keelt ei räägi. Vaalakujuline teaduskeskus Das Universum sobib siseruumitegevuseks, õues saab Bremeniga tutvuda ka mööda veeteid kulgedes. Kui tahta täiesti autosõiduvaba päeva, võib Bremenisse ka teiseks ööks jääda.

7. päev – Hamburg ja tagasisõit (212km)

Hamburgist ei saa lahkuda ilma Miniatur Wunderlandi külastamata ning sellele võib julgelt arvestada terve päeva. Hamburgi sadama ajalugu ei pruugi küll lastele huvi pakkuda, kuid hiiglaslikud laevad, kraanad, kanalid ja sillad köidavad kõiki reisiselle. Hamburgi kohvikud pakuvad aga head võimalust pärast pikka päeva jalgu puhata ning samal ajal linnamelu nautida.

Ja siis on aeg tagasi sõita. Tavaline variant on uuesti läbi Saksamaa, Poola, Leedu ja Läti kulgeda, kuid kaaluda tasub ka laeva. Travemünde ning Liepaja vahet liikuv laev on huvitavaks kogemuseks ka lastele ning autojuht saab pikast sõitmisest puhata. Laevas veedetavat aega võib täita lauamängudega, nutimaailmast võõrutamisega ning ühiselt näiteks reisimälestuste raamatu koostamisega. Võimalik on valida erinevate väljumiste vahel, kuid kõige lihtsam on tõenäoliselt hilisõhtune väljumine, mis võimaldab pika päeva Hamburgis veeta ja seejärel juba laevakajutis magama jääda.

+37256455199