fbpx

Pole vist last, kes ei tahaks minna lõbustusparki ning egas paljud täiskasvanudki põnevatest sõitudest ära ei ütle. Miks mitte võtta perereisi sihtpunktiks mõni ägedam park, kus igas vanuses pereliige saab kogeda just seda, mida ta tahab – rahulik kulgemine karussellil või närvikõditav sõit ameerika mägedel. Väikebussi rentides, on võimalik kõiki neid võimalusi kogeda.

Põhjanaabritel on rohkemgi kui ainult Linnanmäki

Soome lõbustusparkidest rääkides tuleb esimesena pähe Helsingi Linnanmäki. Helsingist vaid paaritunnise sõidu kaugusel asub Särkänniemi, mis on heaks valikuks siis, kui Linnanmäki on tuttavaks saanud ning väikseks jäänud. Soome suurimas huvipargis ootavad ekstreemsed sõidud nagu Boom ja Hype ning märjakssaamise garantiiga palgiralli.

Samal ajal on Särkänniemi enamat, kui vaid lõbustuspark. See on korduvalt valitud Soome parimaks vaba aja veetmise kohaks, nii et kohalolemiseks võib julgelt planeerida mitu päeva. Näiteks avati Särkänniemis mõned aastad tagasi Angry Birds Land, mis on koduks telefonimängust tuttavatele tigedatele lindudele. Lisaks on seal veel delfinaarium, akvaarium, planetaarium ning Soome kõrgeim vaatetorn.

Rootslaste kaks vinget lõbustusparki

Gröna Lund on Eestist tulles Rootsi kõige lihtsamini ligipääsetav lõbustuspark. Kuna see asub asub Stockholmis, on Gröna Lund hea sihtkoht neile, kes ei soovi kaugemale reisida. Atraktsioone jagub nii allameetrimeestele kui ka põnevusejanulistele teismelistele, nii et võib julgelt minna kogu perega. Arvestades seda, et lõbustusparki hakati ehitama 1880. aastal, võib kindel olla, et enam kui saja aasta jooksul on sinna kogunenud väga mitmekülgseid atraktsioone – 121 meetri kõrgune kettkarussell Eclipse ja 1935. aastast pärit, ent 2011. aastal uue kuue saanud tondiloss Blå Tåget.

Risti läbi Rootsi sõites saab järgmiseks sihtkohaks võtta Göteborgis asuva Lisebergi lõbustuspargi. Seal on nii Euroopa kõrgeim vabalangemise atraktsioon AtmosFear kui ka omapärast lennuvõimalust pakkuv AeroSpin. Pere väiksematele mõeldes on Lisebergis Kaninlandet ehk Jänkumaa oma rahulike karussellide, show’de ja mänguväljakutega. Oma autoga reisides on väga lihtne käia ühe reisiga nii Gröna Lundis kui Lisebergis, muutes perereisi tõeliselt elamusterohkeks kogemuseks.

Suunaga kesk-Euroopasse

Kesk-Euroopasse jääb Viin ja sealne kuulus Prateri lõbustuspark. Sissepääs lõbustusparki on tasuta, maksta tuleb vaid nende sõitude eest, mida soovid kasutada. Pargi kaks vast kõige kuulsamat atraktsiooni on 117 meetri kõrgune pöörlev kiik Praterturm ning 1897. aastal paigaldatud hiiglaslik vaateratas. Hulljulgetele on peaaegu kohustuslik teha sõit Black Mamba nimelisel keerleval, pöörleval ja tiirleval atraktsioonil ning minna läbi Hotel Psycho kummitustemaja. Tunduvalt rahulikuma sõidu saab Liliputbahn miniraudteega. Ja kui ilm ära pöörab, on varuvariandiks Madame Tussaud vahakujude muuseum.

Kõige vanemad lõbustuspargid leiab aga hoopis Taanist. Esmalt Tivoli, mis avati 1834. aastal, ning mille nimest on tõenäoliselt ka eesti keelde jõudnud lõbustusparkide teine nimetus – tivoli. Tegu on ühe Euroopa enim külastatud lõbustuspargiga ja kes korra seal käinud, teab ka miks. Lisaks lõbusõitudele saab seal nautida kontserte ja etendusi ning suviti võib oodata uhket ilutulestikku. Kõige omanäolisem atraktsioon on 1914. aastal ehitatud, kuid endiselt toimiv puidust konstruktsiooniga Ameerika mäed Rutschebanen. Puidust atraktsioonide sõprade rõõmuks on Tivolis olemas ka puidust karussell!

Teine lõbustuspark, taanlaste seas isegi populaarsem, on Kopenhaageni lähedal olev Bakken – maailma vanim lõbustuspark! Kui enamik turiste lähevad Tivolisse, siis Bakken on endiselt justkui kohalike saladus. Esimesed lõbustusatraktsioonid pandi sealkandis püsti juba 1583. aastal. Kõige vanem atraktsioon on aga 82-aastane ja nagu Tivolis, on ka Bakkenis selleks puidust ehitatud Ameerika mäed. Pargis on 32 erinevat sõitu ning 78 muud atraktsiooni (õnnemängud, osavusmängud jm). Ja mis kõige tähtsam – juulikuus toimub seal ka ülemaailmne Jõuluvanade kongress!

+37256455199