fbpx

Disneyland Prantsusmaal, Legoland Taanis ning Kolmardne Rootsis on kõik teada-tuntud perereiside sihtkohad Euroopas. Mis on aga need veel avastamata kohad, kuhu renditud väikebussiga järgmise puhkuse ajal suunduda? Toome välja paar huvitavat Euroopa linna, mille võib võtta reisi sihtpunktiks, kuid kus avastamist jääks ka tee peale.

Saja torniga linn lastele, kes armastavad ajalugu ja linnu

Kesk-Euroopas asuv Tšehhi pealinn Praha oli pikalt eestlaste jaoks väga populaarseks külastuskohaks, kuid on nüüd natuke unustusse vajunud. Selle võib aga ka enda kasuks tööle panna, et koguda unustamatuid kogemusi. Praha on tõeliselt lastesõbralik linn. Üks saartest on lausa nimetatud Laste Saareks (Detsky Ostrov) ning seal leidub mänguväljakuid tõesti igas vanuses lastele. Väga palju on ka erinevaid teatri- ja nukuetendusi, mis on mõeldud just lastele. Ei pea muretsema keeleoskuse pärast, sest need etendused keskenduvad pigem tantsule, animatsioonile ja illusioonile, mitte niivõrd sõnalisele tekstile.

Kindlasti oleks külastamiseks Petříni mägi , mille tippu saab sõita köisraudteega. Üles jõudes ootavad peegellabürint, Štefániku observatoorium, 299-astmeline Eiffeli torni koopia, uhked roosiaiad ning muidugi imelised vaated. Omamoodi kogemuseks on ka sõit ajaloolisel liinil trammiga nr 91. Lisaks sellele, et saab hea ülevaate linnast endast, on see hoopis teistmoodi sõidukogemus kui Tallinnas vuhisevad modernsed trammid, sest liinil sõitvad trammid on pärit 1900. aastatest. Ja lõpetuseks, ka Praha loomaaeda minek on omamoodi seiklus! Mööda jõge, läbi pargi ning siis jõuadki kohale.

Gladiaatorikool seiklushimulistele

Kultuurihäll Itaalia sobib ka perereisiks. Kohalikud suhtuvad lastesse väga hästi, tänu millele on ka väiksemate põngerjatega reisimine lihtsam. Pitsa, pasta ja muidugi gelato jäätis. Millisele lapsele selline toidulaud ei meeldiks? Rääkimata siis võimalusest puhkus tõeliselt aktiivselt ja maailma avastades veeta.

Rooma kuulus Colosseum on igal juhul külastamisnimekirjas. Võimas ehitis on elamuseks ka neile lastele, kes ei ole sellest varem kuulnudki. Rääkimata siis gladiaatorite kuulsusrikkast ajaloost. Olemas on lausa gladiatoorite kool, kus paari tunni jooksul saavad lapsed rohkem teada nii gladiaatoritest, roomaaegsetest relvadest ning kooli lõpuks ka tunnistuse ja täitsa enda gladiaatori nime. Roomast pooleteise tunnise autosõidu kaugusel asub aga väga ilusate randadega Odüsseuse rannik, kus noor gladiaator saab rannamõnusid nautida.

Põhja-Itaalias asuva järve Garda lõunatipus asub Gardalandi nimeline Itaalia suurim lõbustuspark. Atraktsioone on üle neljakümne ning nende ehitamisel ei ole fantaasiaga kokku hoitud. Vihmasemal päeval on suurepäraseks alternatiiviks Sea Life meremaailm. Teine suur meelelahutusmaailm on Canevaworld Resort, mis koosneb Movieland Studios ja Aquastudios teemaparkidest. Avastamist jagub seal rohkem kui paariks päevaks!

Väikesed linnakesed nagu Todi, Cortona, Assisi ja Orvieto on justkui muinasjuturaamatust: kitsad tänavad, võimsad väravad ning kivimajad. On hea, et mitte kõik väikelinnad pole aastatega suureks kasvanud. Kui tahta püsivalt ühes kohas olla, tasub uurida mõne apartmendi või korteri rentimist. Selle saab reisikodu valida täpselt sinna piirkonda, kust tegevust leiaks ning siis omakorda lühemaid päevapikkuseid väljasõite teha.

Balkani riigid on loodusesõpradele ja matkasellidele

Perereis Balkani riikides on igal juhul omapärane otsus. Soe ilm, rohkelt päikest ning küllaga uudistamis- ning ujumisvõimalusi mõnepäevase autosõidu kaugusel. Boonuseks on ka riikide madalam hinnatase, mis võimaldab puhkuse pikemaks venitada. Balkani riikides ei ole mõtet otsida suurlinna võlusid ega hiiglaslikke teemaparke – sinna on asja lastega, kes armastavad värskes õhus olemist.

Näiteks Sloveenia, mis on puhas ja turvaline riik, kuid omamoodi saladus. Riiki läbivad Julia Alpid, seal on imeline järv Bled ning muidugi omanäoline pealinn Ljubljana. Ka Horvaatia on ääretult peresõbralik sihtpunkt. Kuna horvaadid on perelembelised, teeb see lastega reisimise ka turistide jaoks lihtsamaks. Rannad, kosed ja rohkemgi veel! Samas on Sloveenia ja Horvaatia Balkani riikide tuntumad sihtkohad. 

Tilluke Montenegro jääb kahe silma vahele, kuid see on omapärane sihtkoht. Ajaloolised linnad nagu Kotor ja Budva võluvad igas vanuses lapsi. Juuli alguses toimub Kotoris lastele suunatud teatrifestival, mis on põnev vaadata igast rahvusest põngerjatele. Suve lõpus, augusti keskel, on samas linnas Kotori Kunstifestival, kus eriti eriline on üks öö: Boka öö. Tants, laul, maitsev toit, traditsiooniline paatide värvimine ja õhtut lõpetav võimas ilutulestik!

 Ja kui kultuurist küllalt, saab randades aja maha võtta. Lucice rand oma madala rahuliku veega on suplemiseks ideaalne! Looduse poole pealt on Montenegro ainult kiitmist väärt. Laevatuur Euroopa lõunapoolseimal fjordil Kotori lahel, paadisõit ümber erinevate saarte või matkatiir Balkani poolsaare suurim järv Skadari ääres.  

+37256455199