fbpx

Soome on üks kõige mugavamalt ligipääsetavaid sihtpunkte. Vaid laevasõidu kaugusel asub Eestist kordades suurem riik, kus on rohkelt avastamist nii esimesel, teisel kui ka kümnendal korral. Perepuhkuse planeerimisel on väga tihti suur roll sellel, mis varianti reisimiseks kasutada. Meie tutvustame kolme varianti: jalgrattaga, rongiga ning väikebussiga.

Jalgrattaga põhjanaabrite juurde

Selleks, et Soomes jalgrattaga reisida, ei pea ilmtingimata enda kaherattalist kaasa tooma. Helsingis on olemas vägagi nutikas jalgrattalaenutusvõrk, mis lubab linnale uutmoodi läheneda. Kui tahta rattasõit Helsingist kaugemale viia, on hea meeles pidada, et lõuna-Soome on peaaegu sama lapik nagu Eesti. See tähendab vähem tõuse ja keerulisi laskumisi, mis tähendab, et rattamatk on jõukohane ka väiksematele reisisellidele. Jalgratta abil saab katta hulga suurema maa, kui jala käies, nii et rääkides Helsingist, siis ühe päeva jooksul jõuab näha rohkemgi, kui vaid kesklinna. 

Näiteks, Korkeasaari loomaaed, mis asub täiesti omaette saarel. Seetõttu on loomaaia külastus omaette elamus. Teiseks peaaegu terve päeva võtmaks külastuspunktiks võiks olla Suomenlinna. Kindlussaar, kuhu tuleb sõita laevaga! Kui aga kohale jõuda, on ootamas ilusa vaatega platvormid, kohvikud, jäätisekioskid, muuseumid, erinevad jalutusrajad ning muidugi kindlusevaremed. Leikkiluola on aga maa-alune mängumaa – suurepärane sihtpunkt, kui tormine ilm reisipäeva vastasel juhul untsu keeraks. Hea ilmaga päeval ootab aga külastamist Linnanmäki lõbustuspark oma 43 atraktsiooniga. Ja muide, kuni 5-aastastel lapsed saavad üheteistkümnele lastesõidule tasuta minna!

Rongiga läbi Soome

Pikem bussi- või autosõit võib osadel lastel iiveldust tekitada ja reisi ära rikkuda. Seetõttu eelistavad paljud pered võimaluse korral rongi ning Soomes on see tõeliselt heaks valikuks. Rongis saab natuke vabamalt ringi liikuda ning mitmetes rongides on olemas ka spetsiaalsed mängualad, et rongisõit kiiremini kulgeks. Näiteks on mängualal olemas liumägi, minirong ning loss, kus saab end printsiks või printsessiks riietada.

Rongiga saab pea igasse Soome nurka: Turu, Joensuu, Kuopio, Kajaani, Oulu, Rovaniemi ja rohkemgi veel. Rongi saab kaasa võtta nii jalgratta, lapsevankri, jalutuskäru kui isegi auto. Jah, Soome rongid mahutavad ka autosid! Nimelt on Soomes võimalik kasutada autoronge – auto laaditakse rongile, reisijatele on ilus kupee ning sihtpunkti jõudes saab siis ümbrust avastada ja tagasi sõita kas ise või taaskord rongiga.

Lapimaani välja!

Muidugi on kõige mugavam reisida siiski väikebussiga. Sõidukisse saab juba Eestis olles pakkida kõik, mis reisiks vajalik ning teha peatusi täpselt siis ja täpselt seal, kui endal huvi on. Ja muide, isegi põhja-Soome on ligipääsetav ilma tundide kaupa roolis istumata. See on tehtav ülalmainitud autorongi abil. Auto ja rongisõidu kombineerimine on hea variant, et vältida juhi väsimust ning riigile natuke omamoodi pilk heita ning pea märkamatult Rovaniemi jõuda.

Põhja-Soome üks tõmbenumbreid on igal juhul Lapimaa ning ka Jõuluvana koduks olev Rovaniemi – hõre asustus, kuid omanäoline loodus ja huvitavad lood teevad selle põnevaks külastuskohaks aastaringselt. Jah, Jõuluvana peamine tööaeg on talviti, kuid ka suvine külaskäik on meeleolukas.

Lisaks Jõuluvanale on ümbruskonnas põhjapõdrafarmid, kus saab tutvuda Lapimaale sedavõrd iseloomulike loomadega. Teiseks loomasõprade lemmikkohaks oleks kelgukoertefarm. Kuigi kelgukoerad teevad ka suvel tööd, siis eriti palavad ilmad on neile puhkuseks mõeldud. Küll saab aga igal juhul tutvuda kelgukoerte kutsikatega! Lapimaal asub ka imeline ametüstikaevandus, kus saab tutvuda kaevandusega ning isekaevandatud ametüsti endaga koju kaasa võtta. Kes soovib midagi kuldsemat, neile on meele järgi Tankavaaras asuv kullaküla. Kullapesuga leitava kullapuru saab endaga koju kaasa võtta!

Väga hea idee on muidugi kõiki variante kombineerida. Kui endal autot ei ole, või on reisiseltskond tavapärasest suurem, saab sobiva väikebussi Eestist rentida ja kõik asjad kenasti ära pakkida. Helsingis võib aga uudistamiseks kasutada linna poolt pakutavat rattateenust. Kui pealinnast isu täis, saab auto rongi peale laadida ning võtta suund mõne muu linna poole. Rongiga lõppjaama jõudes pakub auto vabadust reisiplaanide tegemisel ning selles, kuhu minna ja millal täpselt tagasiteele asuda.

+37256455199