fbpx

Väikebussi rentijatele on Euroopa oma mitmekülgsuses tõeliselt põnev sihtpunkt. Erinevatesse riikidesse on laiali pillutud rohkelt teemaparke, mille külastamise võib tasapisi ette võtta. Ikka selliselt, et väikese lapsega lähemale ning mida vanem laps, seda kaugemale võib piiluda. Kuna lastega reisides on vaja valmistuda igaks olukorraks, on mõistlik mõte minna väikebussiga, et liigse pagasi pärast mitte muretseda. Seetõttu oleme valinud just sellised sihtkohad, mis on just väikebussiga liikudes kergesti ligipääsetavad. 

3-6 aastased – lühike teekond tähendab rohkem energiat avastamiseks

Eelkooliealiste lastega ei ole vaja väga kaugele sõita. Reisimine ise on juba küllaltki väsitav ning kui teekond võtab mitu päeva, pole väiksemal reisisellil energiat, et elamust nautida. Üks kõige lihtsamini ligipääsetavaid kohti on Muumimaa. Muumimaa asub Helsingist kahetunnise sõidu kaugusel, mis pole kas oma autoga minnes või väikebussi rentides mingi probleem. Valides õiged laevaajad, on võimalik õhtuks tagasi Eestis olla. 

Muumimaal ootab last kõik, mis kas multikatest või koomiksitest tuttav: taevasinine Muumimaja, Koduvana maja, Tuletõrjejaam, Nuuskmõmmiku telk ja rohkemgi. Muidugi on külalisi tervitamas ka Tove Janssoni loodud kuulsad tegelased! Veidi suurematega võib juurde planeerida käigu Väski seiklussaarele. 

Kui Soomes käidud, võiks ette võtta natuke pikema laevareisi ja sõita Rootsi. Stockholmis Djurgårdeni saarel asub Junibacken – imeline sissevaade Astrid Lindgreni muinasjutulisse maailma. Pipi Pikksuka, Vahtramäe Emili, Madlikese ning Karlssoni lood on juba pikalt olnud eestlaste lemmikuteks ning mis oleks parem sellest, kui lapsele oma lemmikute tutvustamine. Junibackeni kogemuse juurde kuulub ka rongisõit läbi Lindgreni lugude ning kõige parem on see, et valikus leidub isegi eesti keel! Tänu sellele, et suur osa tegevustest toimub siseruumides, pole muret ka sajusema ilma korral. 

7-12 aastased – põnevad fantaasiamaailmad

Eelnevalt mainitud Junibacken võib selleski vanusegrupis väärt valikuks olla. Paljud lapsed hakkavad iseseisvalt raamatuid lugema just nooremas koolieas ning kindlasti satub nende kätte mõni Lindgreni juttudest. Kui pikem autosõit ei ole enam probleemiks, saab kaugemale vaadata.

Taani on autoga sõites täpselt sellisel kaugusel, et lastele on tegu põneva, kuid mitte liiga pika autoreisiga. Ja Taanis on muidugi Legoland, iga tõelise lego-fänni unistus. Pargis on rohkelt erinevaid sõite, atraktsioone ja üleüldiselt põnevat tegevust. Minimaa, mille ehitamiseks on kasutatud miljoneid legotükke, on üks tõmbenumber, mis jääb lastele aastateks meelde. Külastusele eriti uhke maigu andmiseks võib ööbimise planeerida teemakohase sisekujundusega Lego hotelli. 

Veidi pikema autosõidu kaugusel on Prantsusmaa ja Disneyland, muinasjutumaailm selle parimas tähenduses. Disney filmidest tuntud printsessid on päris elus täpselt sama viisakad, elegantsed ja kuninglikud. Aga lisaks neile saab Disneylandis kohtuda paljude muude kuulsate filmitegelastega, nautida iga päev toimuvat uhket paraadi ja panna päevale punkt võimsa ilutulestikuga. Sõiduelamusi jagub rohkem kui paariks päevaks ning igale maitsele. Kiirel suvisel ajal on hea mõte kasutada fast pass’i süsteemi, mis lubab populaarsematele sõitudele aja ette registreerida. 

Samas ei ole Disneyland Euroopa ainus muinasjutumaailm. Kui Prantsusmaa jääb kaugeks või kalliks, võib sihtpunktiks olla  Holland. Efteling on välismaalaste seas küllaltki tundmatu sihtpunkt, kuid ometigi on tegu maailma ühe vanima lõbustuspargiga ning vähemalt kohalike seas on see armastatud koht, kus perega aega veeta. Efteling on äärmiselt heaks sihtkohaks väikeste lastega peredele, kuid seal on ka adrenaliinirohkeid atraktsioone, mistõttu on see huvitavaks külastuskohaks eri vanuses lastega peredele.

12+ – reis vastavalt lapse huvidele

Teismelistel on selgelt välja kujunenud oma huvid ja eelistused ning neid tasub reisi planeerimisel arvesse võtta. Looma- ja loodusefännidega on õige aeg võtta ette reis Rootsi. Põhjamaade suurim loomapark Kolmården on koduks enam kui kuuesajale loomale üle kogu maailma. Safaripargis saab tänu gondlile väga põneva ülevaate nii põhjamaa loomadest nagu karud ja hundid kui ka eksootilisematest loomadest – kaelkirjakud, tiigrid ning lõvid. Teiseks Kolmårdeni tõmbepunktiks on delfinaarium, kus koostöös oskuslike treeneritega saab aimdust delfiinide imelisest maailmast.

Kui Disneylandist ja Legolandist ollakse välja kasvanud ja tahaks kogeda uutmoodi teemaparki, siis oleks hea mõte Saksamaa suurim lõbustuspark Europa-Park. Sõidu sinna võib ette võtta ka nooremate lastega, kuid suuremate lastega on lihtsam. Mida vanem laps, seda vähem peab muretsema pargi pikkusepiirangute pärast, kuid hea on teada, et kuni lapse 12. eluaastani on lapse sünnipäevadel sissepääs tema jaoks tasuta! Lõbustuspargis on üle saja atraktsiooni. Avastamise teeb põnevamaks seegi, et ala on jagatud eri riikide vahel ja atraktsioonid on seotud vastavate riikidega.

+37256455199