fbpx

Kuhu sõita, kui kodumaistest aastavahetuse pidudest on juba piisavalt saanud ning tahaks natuke vaheldust? Kuigi Eesti asub Euroopa ühes nurgas, on ka meie jaoks autosõidu kaugusel piisavalt eripäraseid paiku, mida avastada. Mine kas koos perega või rendi väikebuss ja naudi aastavahetust suurema seltskonnaga.

Saksamaa – piisavalt lähedal, rohkelt võimalusi

Berliin on üks linnadest, kus pole võimalustki, et aastavahetus mööduks märkamatult. 2016. aastal kogunes Brandenburgi väravate ümber uut aastat tervitama enam kui miljon inimest! Rohkem kui kahe kilomeetri jagu lavasid, šõusid, peotelke, valgus- ja laseretendusi ja muidugi rohkelt toidu ning joogikioskeid. Ja täpselt keskööl on oodata imelist ilutulestikku ning seejärel pidusid, mis kestavad hommikuni ning mis toimuvad Berliini sadades eriilmelistes klubides.

Hea alternatiiv Berliinile on Dresden. Natuke rohkem lõunas, kuid Eestist tulles siiski piisavalt lähedal. Dresdeni aastavahetuspeole annab mõnusa maigu ajaloolised hooned, mis ümbritsevad Theaterplatzi väljakut. Eriti hea uudis väikeste lastega peredele – kesköisele päris ilutulestikule eelneb lastele mõeldud ilutulestik varasematel õhtutundidel.

Horvaatia ja Montenegro kui soovid lõunamaiset soojust

Kuigi eestlased on harjunud, et aastavahetuspeo juurde kuuluvad külmetavad sõrmed ja varbad ning hingeõhku on näha mitmekümne meetri kaugusel, ei tähenda see, et uut aastat ei võiks vastu võtta soojemates oludes. Horvaatias ootab Dubrovnik ning linna peatänaval Stardunil toimuv hiiglaslik aastavahetuspidu. Peresõbralike ürituste hulgas on kohalike artistide etendused ning traditsioonilised söögid ja joogid. 1. jaanuari lõuna paiku annab Dubrovniku linnaorkerster vabas õhus ka imelise kontserdi.

Kelle jaoks Horvaatia liiga igavaks jääb aga tahaks siiski soojemat aastavahetust, siis neid ootab Montenegro. Sõit ei ole kuigi palju pikem aga kui juba minna, siis mitte vaid üheks õhtuks. Budva peaväljakul toimuvad pidustused kestavad lausa neli päeva! Kontserdid, alates rokkbändidest ja lõpetades sümfooniaorkestriga ning üritused väiksematele ja suurematele on vaatamist väärt. Ja muidugi – kesköine ilutulestik.

Üle mere – Rootsi ja Soome

Skanseni vabaõhumuuseum Stockholmis on üks populaarsemaid kohti, kus aasta vastu võtta. Isegi kui ei jõua vabaõhumuuseumisse kohale, saab iga rootslane sellest osa, sest just sealt toimub aastat ära saatev otseülekanne. See tähendab, et Skansen võib osutuda päris rahvarohkeks kohaks. Samas on ka ühekordne kogemus päris korralik elamus. Rootsis kui mägises riigis võib aga sõita ka pealinnast kaugemale ja võtta uus aasta vastu mõnes suusakuurordis. 

Ka Soome on ideaalne paik selleks, kui soovid aktiivset aastavahetust. Parima elamuse saab tõenäoliselt Rukas suusatades ja sealsamas asuvas restoranis Kontioluolas on eriti ainulaadne kogemus – õhtusöök koopas asuvas restoranis ning 23:55 saab imetleda tõrvikute valgel toimuvat suusalaskumist ja muidugi ilutulestikku. Lapimaa suusamatk on seevastu hea rahulik variant, mis sobib ka neile, keda suurel kiirusel mäest alla tuhisemine ei ahvatle. Kes ei taha suusatamisest kuuldagi, siis saab rentida mõne Soome järvekese kaldal asuva mökki ning vaid oma sõprade seltskonnas uut aastat tervitada.

Poola – mitte ainult läbisõiduriik

Poolas on rohkem kui vaid pealinn Varssavi ning üha rohkem eestlasi hakkavad suurt riiki ka rohkem avastama. Aastavahetuseks on hea sihtpunkt Gdansk, kus pidustused toimuvad üle terve linna. Loomasõprade rõõmuks peaks ka sel aastal ilutulestiku asemel toimuma suurejooneline laservalgusshow, nii et kui reisiseltskonnas on ka neljajalgsed sõbrad, võib just see olla parimaks valikuks. Pidustuste ajal liiguvad ka eribussid ehk oma transpordi võib majutuspaiga juurde jätta.

Krakow on Poola kunagine pealinn, rohkem kui tuhande aastase ajalooga, kuid mitte ainult ajaloohuvilistele. Tegu on ka Poola mitteametliku kultuuripealinnaga, nii et kui nad juba midagi korraldavad, korraldatakse see vägevalt. See kehtib ka aastavahetuse pidustuste kohta! Romantiline atmosfäär, kohalike esinejate toetusel korraldatud üritused ning samal ajal ka võimalus korralikult pidutseda.

+37256455199